KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14719448

nr 1471 9448

Birger Salkvist

(f. 1889), Sverige

Oljemålning, Signerad, "på ängen". Olja på duk, 37x44, yttermått inklusive ram: 56x64 cm

Kondition: skadad duk

Birger Salkvist, svensk bildkonstnär född 1889 .

Utrop:

500 kr

Såld:

150 kr

måndag 30 maj 2022
kl 18:51:17

30/5 18:25:49 1      100 kr
30/5 18:46:17 2      Vinnande bud

Birger Salkvist

Läs mer om Birger Salkvist